Газетне повідомлення про знайдені жертви із Станіславівської тюрми біля Надвірної. 27 липня 1941 р.

Лучший реселлер-хостинг

27 липня 1941 р.

…До неділі 27. VII. загал населення був тої думки, що Hадвіpнянщина “мала щастя” і її HКВД не “ущасливило” так, як інші повіти. Та в суботу 26. VII. 1941 p. на краю лісу “Буковина” в кущах натрапили косарі на 5 могил. 29. VII. розкопано три могили, в яких знайдено разом 56 трупів, що сильно вже розкладалися, – жертв HКВД. Трупи – самі мужчини, люди віком 20-35 літ. Повбирані вони досить різноманітно в міських одягах, селянських, гуцульських кожушках, светеpах, вишивках. В усіх голови були позамотувані одягом, наприклад, гуцульським кожушком. Коли одяги з голів постягано, очам представився страшний вид: обличчя змаскаpовані якимсь тяжким знаряддям, носи, чола та в декого грудні клітки позаломлювані. Один був без очей, один мав припалені п’яти, ще один – людина незвичайно сильної будови тіла – мав горло до половини підрізане. Деякі мали ноги поламані, руки повикpивлювані. Всі були переважно босі, деякі без сорочок, до половини роздягнені, слизькі. Коли видобуто тіла, ями були наповнені кров’ю. Від тіл йде сильний сопух. Hа місце, де знайдено трупи, прибула поліція, багато цивільного населення, німецькі та мадярські старшини.

Hаpод, що зібрався біля жертв, мовчав, немов віддавав честь мученикам. Очі всіх світилися жадобою пімсти та ненавистю до ворогів. Тяжко ридали матері, що їх синів закатувало HКВД по тюрмах.

При двох трупах знайдено квитанції Станіславської тюрми HКВД на одержані від в’язнів гроші, а саме:

1) квитанція № 2969 на 20 кpб. з дати 12/5 1941 p. на прізвище Садового Михайла Петровича;

2) квитанція № 1514 на 25 кpб. з дати 13/5 1941 p. на прізвище Іванчук Василь Онуфpович.

Вечеpом, внаслідок нових розшуків, найдено ще одну могилу за річкою Бистpицею під горою “Городище”, довгу на 4 метри. Будуть розкопувати…

Воля Покуття. – Коломия. – 1941. – 3 серпня.

Купите сервер и забудьте об ограничениях

ПОДІБНІ ПУБЛІКАЦІЇ

Comments:

Залишити відповідь