АРХІВИ ПОКУТТЯ

Ті, хто не пам’ятають минуле, приречені прожити його заново

Національна книга пам’яті жертв голодомору

Вельмишановний читачу!

Голодомор 1932 – 1933 років – це найбільша в історії України трагедія, найжахливішийзлочин, вчинений коли-небудь проти нашого народу.Метою організаторів Голодомору було підірвати сили волелюбної нації, назавждиусунути будь-яку можливість відродження її державності.Незважаючи на мільйонні жертви, Україна вистояла. Ані геноцид, ані репресії незнищили українського духу свободи. Ми зберегли національну свідомість, цілісність таідентичність, не перервали зв’язку поколінь і наприкінці ХХ століття відродили власну незалежнудержаву.Ми спрямовані в майбутнє, проте ніколи не забудемо свого минулого, яким битрагічним воно не було.У Ваших руках – унікальне видання. Уперше в одній праці висвітлено причини імеханізми організованого комуністичним режимом геноциду як спроби упокорення Українського народу, оприлюднено архівні документи і свідчення очевидців, подано хронологіюподій і перелік населених пунктів, що постраждали від Голодомору.Та найважливішим є те, що на сторінках цієї книги назавжди закарбовані імена нашихспіввітчизників, які стали жертвами злочину. Це наша данина загиблим, це відновленнясправедливості, це знак нашої національної солідарності.Безперечно, на сьогодні виконана лише невелика частина роботи з формуванняповного Мартирологу. Вона триватиме доти, доки не будуть названі всі поіменно.Від Українського народу та від себе особисто висловлюю щиру вдячність авторам,упорядникам, дослідникам, усім, хто долучився до підготовки Національної книгипам’яті.Запрошую усіх читачів до глибокого осмислення подій тих часів та звертаюся до кожногоз проханням зробити свій внесок у справу встановлення правди про Голодомор.

Віктор ЮЩЕНКО

ВИЗНАЧЕННЯ

Покуття — історико-географічна область України, східна частина сучасної Івано-Франківської області.

НАЗВА Й МЕЖІ

Назва може походити і з того, що у джерелах 17—18 ст. Покуттям називали південно-західний «кут» Галичини між річками Дністром, Черемошем та Карпатами (включно зі значною частиною Гуцульщини, хоча з 19 ст. Покуття обіймає лише рівнинну частину цієї території).

ЕТНОГРАФІЯ

Поряд з історико-географічними особливостями територіально Покуття вирізняється і як своєрідний локальний етнографічний район України, населення якого називають покутянами. Його етнографічна специфіка виражена передусім багатьма характерними елементами різних ділянок побуту і традиційної культури, що особливо примітні порівняно з етнографією суміжних Поділля (на півночі) і Гуцульщини (на південному заході), Буковини (на південному сході).

Facebook

Категорії

Архіви

Copyright © 2019 АРХІВИ ПОКУТТЯ
Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю