Протокол допиту батька Степана Бандери – священика Андрія Бандери. 12 червня 1941 р.

Лучший реселлер-хостинг

12 червня 1941 р.

Протокол допиту звинуваченого Бандери Андрія Михайловича від 12 червня 1941 року.

Бандера Андрій Михайлович, 1882 р. народження, народився в м. Стриї Дрогобицької області в сім’ї селян-середняків, українець, мешканець с. Тростянець Долинського району Станіславської області, освіта вища – теологічна, несудимий, служив священиком в армії Січових Стрільців в 1919 році, до арешту – священик греко-католицької церкви.

Запитання: Коли ви були заарештовані?

Відповідь: Мене арештовано 22 травня 1941 року у моїй хаті в с Тростянець Долинського району.

Запитання: Яка причина Вашого арешту?

Відповідь: Мене арештовано за те, що я переховував у свойому приміщенні мешканця с Тростянця Долинського району Стефанишина Данила Васильовича, який скривався від органів Радянської влади.

Запитання: Вам відомо, чому скривався Стефанишин від органів Радянської влади.

Відповідь: Так відомо. Стефанишин скривався, боячись арешту органами НКГБ як член ОУН, що проводив активну боротьбу проти Радянської влади, стараючись знищити існуючий державний лад.

Запитання: Отже, Ви переховували політичного злочинця, усвідомлюючи це?

Відповідь: Правильно. Я цілком усвідомлював, що переховую політичного злочинця. Я його тому і переховував, що він являється українським націоналістом і членом ОУН і веде боротьбу проти Радянської влади, так як його націоналістичні погляди мені близькі.

Запитання: Хто ж тоді Ви по своїх поглядах і які у вас політичні переконання?

Відповідь: Я є українським націоналістом. Моїм політичним переконанням являється боротьба за Самостійну Соборну Україну, як саму правильну, на мій погляд, систему державного управління для українців.

Запитання: Таким чином Ви теж являєтеся членом антирадянської націоналістичної організації – ОУН?

Відповідь: Ні, офіційним членом ОУН я не являюся із релігійноцерковних мотивів, як людина, що по свойому сану священика повинна погоджуватися з принципом – “кожна влада від Бога”. Але як український націоналіст, розумію, що Самостійну Українську Державу можна побудувати шляхом збройної боротьби українських націоналістів з Радянською владою. Тому-то я зі всіма настановами ОУН згоден. Я являюся симпатиком Організації Українських Націоналістів, цілком розділяю дії її членів, сам же ніякої участі в ОУН не приймав, хоча мені відомо і про практичну діяльність членів ОУН як у західних областях УРСР, так і за кордоном, зокрема в Німечині.

Протокол з моїх слів записаний правильно, мені прочитаний, в чому і розписуюсь Бандера Андрій.

Допитав: Оперуполномоченный 3 отдела 3 Управления НКГБ УССР Войцеховский

Степан Бандера у документах радянських органів державної безпеки (1939 – 1959). – К.: ПП Сергійчук М. І., 2009. – Т. 1. – С. 128-129.

Купите сервер и забудьте об ограничениях

ПОДІБНІ ПУБЛІКАЦІЇ

Comments:

Залишити відповідь